Stánek Polaď Prahu přiblížil návštěvníkům pražskou mobilitu

22. září 2016

Plán mobility Prahy a jejího okolí bylo hlavní téma na stánku Polaď Prahu v rámci čtvrteční akce Den bez aut, která se uskutečnila na Národní třídě. O konkrétních dopravních problémech hovořili s návštěvníky stánku experti z pracovní skupiny připravující Plán mobility na několik let dopředu. Kromě odborných informací se mohli návštěvníci zúčastnit i bohatého doprovodného programu.

Od ranních hodin mohli zájemci o pražskou dopravu přijít pohovořit s odborníkem na téma mobilita. Projekt Polaď Prahu za dobu fungování zmapoval nejcitlivější dopravní problémy, které občany pálí a odborníci získaná data zanesli do tzv. Problémových map, kde s nimi budou nadále pracovat.

„Den bez aut je pro nás skvělá příležitost prezentovat naši práci a dosažené výsledky. Také máme možnost získat od občanů okamžitou zpětnou vazbu na konkrétní témata. Na lidech bylo znát, že je doprava v jejich okolí opravdu zajímá a diskuse byly proto často velmi zajímavé a plné nadšení,“ přiblížil atmosféru akce koordinátor projektu Polaď Prahu Daniel Šesták z Mott MacDonald.

Návštěvníci se mohli mimo odborných informací také bavit. Pokud správně vyřešili znalostní kvíz z oblasti dopravy nebo doplnili vybranou trasu metra ve správném pořadí zastávek, tak získali unikátní hru. S prázdnou neodešli ani ostatní, pro které byly připraveny drobné dárečky. Nejmenší návštěvníci z řad dětí malovali křídami svůj názor na to, jak si představují dopravu v Praze.