Tiskové zprávy

Plán mobility jde do finále. Veřejnosti se představí na výstavě P+

29. května 2018

Po téměř třech letech práce míří do finále Plán udržitelné mobility Prahy a okolí známý jako projekt Polaď Prahu. Plán mobility Prahy a jejího bezprostředního okolí je navržen do roku 2030 a je nezbytný mimo jiné i proto, aby hlavní město mohlo dál využívat evropské dotace. Veřejnosti se představí na interaktivní výstavě v pražském CAMP v Emauzích, která startuje v úterý 29. května. Lidé si tam vyzkouší, jaké to je sestavit plán mobility podle vlastních představ.

Auto, nebo veřejná doprava? Průzkum ukázal, že Středočeši využívají při cestách do Prahy obojí stejně často

14. června 2017

Velmi vyrovnané výsledky mezi veřejnou a individuální dopravou přineslo reprezentativní šetření agentury Median připravované pro projekt Polaď Prahu, v rámci kterého vzniká Plán udržitelné mobility Prahy a okolí. 3–5× týdně zvolí pro cestu do Prahy 16,9 % Středočechů veřejnou dopravu a 17,8 % Středočechů osobní automobil nebo motorku. 

9 z 10 lidí chce dokončit Pražský okruh

14. června 2017

Více peněz do oprav stávajících ulic a chodníků, dokončení vnějšího dálničního okruhu kolem Prahy a rozšíření sítě metra, to jsou změny v dopravní infrastruktuře, které občané vyhodnotili jako jedny z nejdůležitějších. Požadavky Pražanů a Středočechů vyplývají ze sociologického průzkumu společnosti Median, který byl zhotoven v rámci projektu Polaď Prahu.

Interaktivní Problémové mapy ukazují, co Pražany v dopravě trápí nejvíce

21. února 2017

Na pražském magistrátu odborníci představili Problémové mapy, na nichž si každý může jednoduše najít, co obyvatele v oblasti dopravy nejvíce sužuje. Kromě nich dnes pracovní skupina zveřejnila i dokument Analýza, který mapuje pražskou a středočeskou mobilitu ze všech možných úhlů pohledu. V rámci Plánu udržitelné mobility Prahy a okolí byly zpracovány Problémové mapy, jejichž účelem je v prostorových souvislostech upozornit na místa, která jsou přetížená, nebo klíčové prvky dopravního systému, jejichž destabilizace, nárazová nebo opakující se, negativně dopadá na život a dostupnost velmi rozsáhlých území města,“ uvedl náměstek pražské primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

 

Stánek Polaď Prahu přiblížil návštěvníkům pražskou mobilitu

22. září 2016

Plán mobility Prahy a jejího okolí bylo hlavní téma na stánku Polaď Prahu v rámci čtvrteční akce Den bez aut, která se uskutečnila na Národní třídě. O konkrétních dopravních problémech hovořili s návštěvníky stánku experti z pracovní skupiny připravující Plán mobility na několik let dopředu. Kromě odborných informací se mohli návštěvníci zúčastnit i bohatého doprovodného programu.

Pražský okruh chtějí všichni, cyklodoprava polarizuje Prahu

1. srpna 2016

Téměř 3 tisíce připomínek zaslali občané Prahy a Středočeského kraje organizátorům projektu Polaď Prahu. Nyní je vyhodnocují odborníci. Lidé si mimo jiné například přejí dobudování Pražského okruhu, dostavbu linky metra D nebo regulaci Segwayů. Na druhou stranu v oblasti cyklistické dopravy se názory různí. Jedna skupina prosazuje navýšení počtu cyklostezek a rozvoj cyklodopravy, řada jiných podnětů naopak volá po rušení již stávajících cest určených cyklistům.

Lidé mají poslední možnost napsat, co chtějí změnit v dopravě

27. června 2016

Projekt Polaď Prahu, díky kterému mohou lidé zasáhnout do změn v pěší, cyklistické, automobilové a veřejné dopravě nebo třeba v city logistice, nyní finalizuje sběr připomínek od občanů. Lidé tak mají poslední šanci napsat svým úředníkům, co by chtěli změnit v dopravě hlavního města a přilehlého okolí. Své připomínky můžou totiž zasílat už jen do konce tohoto týdne.

Obyvatelé Středočeského kraje mohou připomínkovat, co by se mělo zlepšit v dojížďce do Prahy

7. června 2016

Lidé mají možnost ovlivnit, jak přesně by se měla změnit doprava v okolí Prahy a v samotné Praze. Hlavní město začalo se skupinou odborníků a se zástupci Středočeského kraje připravovat tzv. Plán udržitelné mobility. Ten je klíčovým nástrojem, který nastaví pravidla rozvoje dopravy a veškerého pohybu po městě a jeho okolí na další desítky let. Prostřednictvím webové stránky www.poladprahu.cz se mohou do projektu s podněty zapojit také všichni, kteří žijí v okolí Prahy a do města pravidelně dojíždí. Aktuálně přišlo 1 141 podnětů, z toho 11 % od Středočechů.