Aktuality

12.4. 2017

Pražané se ptali odborníků na dopravu

Potřebuje Praha městský okruh? Co se musí udělat, aby se v metropoli dalo jezdit na kole? O těchto a mnoha dalších tématech debatovali dopravní odborníci s obyvateli hlavního města v pondělí odpoledne v Národní technické knihovně. 

3.4. 2017

Přední odborníci budou jednat o společné vizi městské mobility

Odborníci, specialisté na městskou dopravu, ale i nejširší veřejnost z Prahy a Středočeského kraje budou 10. dubna jednat o budoucnosti městské mobility. V panelové diskusi nastolí témata, která jsou pro dopravu v Praze a jejím okolí klíčová zejména ve střednědobém a dlouhodobém horizontu. 

27.3. 2017

Ptejte se radního Dolínka na vše o pražské mobilitě

V rámci projektu zmente.to můžete již ve středu 29. března pokládat dotazy náměstkovi pražské primátorky a radnímu pro dopravu Petru Dolínkovi, a to prostřednictvím webové stránky i mobilní aplikace. Projekt tak spouští první ze svých pravidelných měsíčních on-line rozhovorů.

9.3. 2017

Odborníci vybrali pro Prahu efektivní scénář mobility

Ve čtvrtek 9. března se v Praze uskutečnilo další setkání odborníků nad vizí mobility hlavního města a jeho okolí. Byl to už druhý z praktických workshopů, které pořádá projekt Polaď Prahu. Tentokrát byl věnován scénářům, jež by mohly naplnit pražskou vizi mobility roku 2030. 

O projektu

„P+“ je projekt hlavního města Prahy, jehož hlavním cílem je příprava, zpracování a projednání plánu udržitelné mobility (SUMP – za anglického Sustainable Urban Mobility Plan). Dokument „Plán udržitelné mobility Prahy a okolí“ se stane základním koncepčním dokumentem hlavního města pro oblast mobility, dopravy, respektive dopravní infrastruktury s ambicí nahradit a modernizovat současné Zásady dopravní politiky hlavního města Prahy platné již od roku 1996.

Plán udržitelné mobility Prahy a okolí bude hotový v roce 2018, od kdy takový dokument musí mít zpracovaný všechna velká města v rámci EU, neboť je to jedna z podmínek čerpání evropských fondů.

Kromě příslušných odborů Magistrátu hlavního města Prahy se na projektu podílejí i ostatní městské organizace zabývající se problematikou územního plánování, dopravy a mobility či životního prostředí. Do projektu je zapojený i Středočeský kraj, protože dopravu v Praze nelze řešit bez přesahů do jejího okolí. Spolupráce s dalšími odbornými partnery je zajištěna formou pravidelných workshopů.

Důležitou součástí projektu je i participace veřejnosti na vzniku Plánu. Marketingovou tváří projektu P+ je kampaň „Polaď Prahu“ vystihující ten nejdůležitější cíl – „vyladění Prahy“ do příjemného místa k životu. Zapojení veřejnosti zahrnuje prezentaci principů udržitelné mobility na webu, sociálních sítích i na akcích v rámci města. Projednávání vlastního Plán bude rovněž realizováno formou Kulatých stolů s veřejností.

O projektu